Linki:Kontakt:

Agnieszka
(+48) 796 558 090

ARON

 

                              YUKY-YOCKER ARON

                               CHAMPION POLSKI

                                                   ur. 28.12.2008

 

                                     WYNIKI BADAŃ ARONA :

 

                                        HD - A

                                        ED- 0/0

                                     MDR1 - N/N

                   MIELOPATIA DEGENERACYJNA - N/N

                   HIPERURIKOZAURIA - N/N

                   HIPERTERMIA ZŁOŚLIWA - N/N

                            WYNIKI DOSKONAŁE

 

 Aron oprócz doskonałych genów, ma jeszcze dodatkowo doskonałe zdrowie, a my radość pod niebiosa, że nasz reproduktor jest wybitny i możemy dawać wyjątkowe i zdrowe  maluszki.

               

  

               

                                        

                                  

Yuky-Yocker, po domowemu ARON, to rodowity Słowak jedyny taki w Polsce o świerzej krwi i wyjatkowej genealogii. Urodził się 28.12.2008 roku i jest pochodzenia amerykańsko - kanadyjskiego. Wybitnie przyłożyliśmy wagę do wyboru Arona i jego genów. Rodzicami są: ojciec FLASH YUKON OF WHITE SUNSHINE wielokrotny Champion i jeden z najlepszych psów reproduktorów Słowacji, matka CHARLENE OF MARTIN’S ROSEVILLE również wielokrotny Champion.

Aron różni się od psów typowo europejskich nie tylko genetyką, ale i budową. Jest psem o potężnej konstytucji, grubych łapach, pięknej samczej sylwetce, rewelacyjnej głowie, doskonałym pigmencie. Dodając do tego charakter -  to pies marzenie.

 

 Aron po raz drugi udowodnił nam, jak bardzo słusznego wyboru dokonaliśmy decydując się na hodowlę Owczarka Szwajcarskiego. Wykazał bardzo szybko ten sam potencjał inteligencji,stoicki spokój i opanowanie. Jest psem niesłychanie kontaktowym, posłusznym, wybitnie cierpliwym o szczególnie miłym usposobieniu, kocha dzieci i uwielbia zabawy z nimi. Mając pół roku po raz pierwszy wystawiliśmy go w klasie szczeniąt.

 

Jego pierwsza Krajowa Wystawa odbyła się 23.08.2009 roku w Radomiu.

Otrzymując ocenę wybitnie obiecujący, lokatę I i złoty medal.

Sędziowała go sędzia międzynarodowy Petra Marova. Opisała go następująco: pies o silnych kościach, o prawidłowej, mocnej budowie, poprawnym kontowaniu, doskonały ruch, wybitnie obiecujący. To najwyższa nota, jaką można osiągnąć.

Byliśmy dumni z naszego psa.

 

Kolejna wystawą była Międzynarodowa Wystawa w Rzeszowie, która odbyła się 14.02.2010 roku. Aron wystąpił już w klasie młodzieży i otrzymał ocenę doskonałą, lokatę I oraz złoty medal a także tytuły: Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior w Rasie.

Sędziowała sędzia międzynarodowy Jadwiga Niecewicz.

Radość nasza była ogromna. Byliśmy dumni z Arona. Kolejne konkurencje przed nami, w których będziemy chętnie uczestniczyć i informować.

 

Podjęliśmy również szkolenia z Aronikiem. Doskonale reaguje na wszystkie komendy wykonując je bez najmniejszego problemu z wyjątkowym zapałem i chęcią dalszej nauki.To miłe, że zwierzę, które nie potrafi mówić, potrafi świetnie nawiązać kontakt z człowiekiem.

 

Uwielbia Marlę i wspólne zabawy z nią jako najmłodszą ze stada. Przyjął ją bardzo ciepło, opiekując się nią w sposób szczególnie troskliwy, nawet pozwalał wyjadać sobie z miski. Kontakty z Bona również są przyjazne, polegają na wspólnych zabawach, wspólnych posiłkach i spacerach. Psy nie przejawiają żadnych cech agresji wobec siebie, ludzi a w szczególności dzieci. Uwielbiają dzieci, mają kontakt z dziećmi, każde spotkane na spacerze dziecko najchętniej by wylizały, a ogony wirują z zadowolenia i radości, gdy pozwalamy dzieciom je głaskać.

 

 Aron udowodnił, że posiada cechy jak najbardziej pozytywne i pozwalające dopuścić go do hodowli. Dołożę wszelkich starań, aby został Championem Polski, wspaniałym reproduktorem i dawał wspaniałe maluchy jak on sam.

 

ARON PSEM HODOWLANYM - REPRODUKTOREM.

                      ARON CHAMPIONEM POLSKI.

 

Aron kocha skoki...

Aron biały wilk..

Aron Champion Polski

ARON

YUKY-YOCKER ARON .

Nasz Aron dał nam pierwsze szczeniaki: wspaniałe o mocnej budowie, z doskonałymi charakterami, bez wad fizycznych i psychicznych... doskonały materiał na ojca...

 

 dlatego też niezmienną naszą decyzją ARON pozostaje tylko i wyłacznie do naszej dyspozycji..

 

nasz reproduktor, tyko nasz, dla prokreacji, tylko w Boskim Białym Domu.

ARON wspaniały mocny pies o świerzej krwi i  wyjątkowej genetyce w Polsce.

Marla Aron i Bona po prawej... 2011 święta.

ARON POSIADA CERTYFIKAT NA BRAK MUTACJI GENU MDR1.

              ARON CHAMPIONEM POLSKI

 

 

                      

                     ARON CHAMPION POLSKI

Aron nadal uwielbia szkolenia i skoki i z całego stada jest najlepszy.

Aron

Aron niesamowite skoki...

Aron...

Aron uczy maluszka z miotu "C"

Aron na spacerze z maluszkami z miotu "C"

Jesteśmy tak zachwyceni genetyką Arona, co zresztą potwierdziliśmy w naszych miotach, że kolejną naszą decyzją jest nabycie kolejnego reproduktora do naszej hodowli, tym razem z Rosji, co da nam ponownie świerzą krew w Polsce i niepowtarzalność.

Aron 2012r.

Aron i Aurora.

Aron

                         ARON Championem Polski.

Aron jest ojcem i dziadkiem wielu wspaniałych szczeniąt reprezentujących nas w świecie.

Krył tylko nasze suczki Bonę i Marlę, co było naszą decyzją niepodważalną.

Jest ojcem 6 miotów, więc nie zawężyliśmy puli genetyczniej zgodnie z zasadami.

Aron aktualnie jako już dziadek nadal sprawuje się na medal... pomaga nam w utrzymaniu stada w ryzach, jest doskonałym psem pasterskim, naganiającym, poza tym pomaga nam dzielnie w odchowie wnucząt - szczeniąt w socjalizacji w terenie otwartym. Jest w tym niezastąpiony i żaden pies nie robi tego lepiej od niego. Jest naszym psem numer 1 pod względem charakteru. Wspaniały pies... chętnie byśmy go sklonowali...